Popisy oblastí
Základní popis prostředí
Lezecká oblast Omiš se nechází při stejnojmenném pobřežním městě v jižní části Chorvatska (mezi Splitem a Makarskou).
Pohodová oblast na jednodenní výpad z Prahy, kde to pod nástup zvládnete klidně i s kočárkem.
Bombová sportovní oblast v Praze. Romantické lesnaté údolí, u potoka a u studánky, ale zároveň hned u silnice. V létě ojedinělá možnost lezení ve stinné SZ stěně. Pár cest tam je již dlouho, ale masivně lézt se tam začalo teprve v loňském roce, kdy tam Marťan navrtal lehký cesty.
Nohu mám v gypsu, lézt nemůžu, tak to bych moh napsat to, co jsem chtěl už před dvouma rokama.
Konečně přišlo hnusný podzimní počasí, takže je na čase zavzpomínat na krásný letní dny strávený zábavou označovanou jako DWS (Deep water solo) .
Opět je tu něco pro líné alpnisty. Pokusím se odpovědět na otázku, proč jet zrovna sem a ne do nedalekých krásných stěn Hochtoru.
Důvod první - příjezd autem až na chatu, což je u "horolezeckých" chat v Rakousku ojedinělé.
Moje srdeční oblast. V těhle skalách se psala historie českého lezení a ta sálá z každé věže. Co jméno, to legenda.
Jako výchozí bod nám bude sloužit nalejvárna u Kozy v Oldřichovském sedle. Ideální je dorazit už v pátek večer a u Kozy si doplnit kapínek morál. V sobotu ráno pak vyrazíme směrem Stržový vrch, Kopřivník.
Až budete mít cestu kolem Lipnice nad Sázavou, můžete se krom jednoho z největších středověkejch hradů a domkem, ve kterym se uchlastal Jaroslav Hašek, pokochat nedalekejma bouldříkama a asi 12m vysokym masívem.
Oblast regionálního významu, významem srovnatelná cca se Sv. Jánem. Bude vzbuzovat extrémní emoce - někteří ji budou velebit pro krásu, délku, neolezenost cest a husté jištění, jiní ji budou zatracovat pro lámavost. Nicméně je třeba zde lézt právě proto, aby se to trochu olámalo.